סיכונים הקשורים להשקעה אלטרנטיבית ביצירות אמנות

השקעה אלטרנטיבית ביצירות אמנות

בעולם של חוסר יציבות פיננסית, כאשר חוסר הוודאות עוטף מכל עבר, זה יכול להיות די קשה להתרכז ולבחור בדרך הנכונה לישועה. כמובן, כל אחד מנסה למצוא דרכים להפחית את הסיכונים שלו, ובאופן אידיאלי, ולנצל את השינוי.

אחד מסוגי ההשקעה המסורתיים ביותר, אם כי האלטרנטיביים, הוא השקעה באמנות. אבל גם כאן אתה צריך לשמור על אוזניים פתוחות.

השקעה באמנות היא שוק עצום בעל פוטנציאל גדול. אך, כמו בתחומים אחרים הקשורים להערכות סובייקטיביות, המחירים יכולים להשתנות באופן דרמטי. כבר היום יותר ויותר משקיעים מדברים על העובדה ששוק האמנות מתחמם יתר על המידה, במיוחד כשמדובר בשמות ידועים פחות או יותר.

קנייה היום, למעשה בשיא השוק, על פי מומחים, משקיעים נקלעים למצב כמו רכישת מניות במהלך בועה. המחירים צומחים במהירות וגבוהים, אך בכל רגע ניתן לפוצץ אותם ולחזור לערכי המינימום שלהם.

אנשים רבים להוטים להיכנס לשוק האמנות כיום – פשוט מכיוון שהתקבולים כאן גבוהים מאוד והמדדים של השנים האחרונות נעים להפליא. התשואה יכולה להגיע ל 10-20-30% בעוד כמה שנים.

אך עסקאות ומשחקי השקעה כאלה נמשכים בדרך כלל לזמן קצר יחסית. התמונות עולות מאוד במחיר לאחר מותו של המחבר או לאחר כמה תערוכות / מאמרים, ואז עולות בהדרגה, עם פרצי עניין נדירים.

עם זאת, השקעה רק בציורים יקרים אינה תמיד רווחית. הם כבר מוערכים, הם כבר יקרים. זה המקום בו ייעוץ ההשקעות המפורסם בעולם מועיל: “קנו נכסים מוערכים”. כיום ישנם אמנים ופסלים צעירים, חיים וקשישים כאחד. ולכל אחד יכול להיות נקודת מבט משלו.

אבל הכי חשוב, אתה עצמך חייב להבין מה אתה עושה ומה אתה קונה. קח את הזמן ללמוד את הנושא. יוצע פיקאסו – בררו כמה מכרו בפעם האחרונה. אם אתה קונה מחבר לא ידוע, העריך את הטכניקה, את הרגשות, אולי את המקוריות של העבודות ואת האישיות עצמה.

לפיכך, אם אתה שוקל לקנות אמנות, היזהר – למרות הרווחים העלולים להיות גבוהים, קל מאוד למצטרף חדש לשלם יותר מדי, ולעתים קרובות לחינם, לשלם. עליך לחפש בזהירות אדם מהימן בעניין זה ולעולם לא להיתלות במומחה אחד.