השקעה בחברות ביוטכנולוגיה ובריאות כסוג של השקעה אלטרנטיבית

השקעה בחברות ביוטכנולוגיה ובריאות

כיום לא רק משקיעים גדולים יכולים להשקיע בביוטכנולוגיה, אלא גם אנשים שיש להם אפילו קרנות קטנות. הבחירה בכלי ההשקעה ובהנחיות היא די רחבה – החל מביואינפורמטיקה ועד הדפסת תלת מימד של רקמות ואיברים.

עקרונות ההשקעה בחברות ביוטכנולוגיה ובריאות נבדלים לא מעט. יש להם טכניקות הערכה שונות, הם משפיעים על העלויות וההכנסות של המשקיע בדרכים שונות, ועובדים אחרת בטווח הארוך. למרות זאת, יש אזור “אפור” שבו הם מתקשרים זה עם זה מקרוב.

חברת ביוטכנולוגיה היא סטארט-אפ בסיכון גבוה עם פוטנציאל רווח גבוה. צמיחת היוון בתחום זה נדירה מאוד, אך ההכנסה הפוטנציאלית מצדיקה באופן מלא את ההסתברות הגבוהה לכישלון.

העסק הרפואי צפוי ויציב יותר, ולכן דיבידנדים מחברות רפואיות ותרופות מהווים חלק משמעותי מהכנסות המשקיעים, אם כי הם בדרך כלל נמוכים יותר מאשר בענף הביוטכנולוגיה.

משקיעים מנוסים משתמשים בשיטות שונות להערכת סיכויי העסק הרפואי והביוטכנולוגי. במקרה הראשון מעריכים את האינדיקטורים הסטנדרטיים של חברות המניות המשותפות, כלומר את סך הרווחיות שלהם, יחס ההשקעה / ההשקעה (אינדיקטור פיננסי ליחס שווי השוק של המניות לרווח השנתי שהתקבל למניה), תשואת הדיבידנד וכו ‘.

בשני, חשוב להעריך את ההסתברות להצלחה. סטארט-אפ, פוטנציאל הכנסה עתידית וצמיחת היוון.

לפעמים חברות ביוטכנולוגיה פועלות באפס או אפילו בהפסד במשך מספר שנים. העובדה היא שלעתים קרובות הם משקיעים את כל הכספים שנצברו ונמשכים למחקר ופיתוח.

זו הסיבה שחברות אלה זקוקות כל הזמן להשקעה והן קשורות בקרנות סיכון ובשווקי מניות. המשקיעים לוקחים סיכונים במודע, מכיוון שהם מאמינים ברעיון ויישומו יביא רווחים משמעותיים בעתיד.